Роганська селищна військова адміністрація

Харківської області

Історична довідка

Роганській об'єднаній територіальній громаді підпорядковані сім населених пунктів: сел. Рогань, сел. Докучаєвське, с. Хроли, с. Пономаренки, с. Лелюки, с. Борове і с. Логачівка. Місце розташування селища Рогань — обабіч річки Роганки (басейн Сіверського Дінця). Площа — 1080 гектарів. Населення — більш як 5000 осіб. Населення об'єднаної громади 16023 осіб, площа громади — 77,07 км2.

Перші історичні згадки про слободу Рогань датуються 1736 роком. Перші її господарі і землевласники — родина князів Кантемірів. Серед їх нащадків найвідомішим був Антіох Кантемір. В архівній «Ведомости к Генеральному плану Харьковского уезда по состоянию на 1785 г.» відзначалося: «Подданные торгов никаких не имеют, а производят ремёсла кузнечное, портное, горшечное, столярное, а по большей части довольствуются от хлебопашества и скотоводства».

За 10 років до відміни кріпосного права (тобто у 1851-му) в Рогані з'явився перший промисловий об'єкт — паперова фабрика, яка належала родині графів Пассеків.

Наприкінці XIX століття земельні угіддя Рогані придбав Гельферіх-Саде — один із найкрупніших фабрикантів Російської імперії, власник Харківського заводу сільськогосподарських машин (після Жовтневої революції — завод «Серп і молот»). Новий земельний магнат організував передове для свого часу тваринницьке вироб­ництво, спеціалізоване на вирощуванні свиней для продажу. А молоко, отримане від 200 корів, йшло на виготовлення сиру. Го­сподарство вважалося одним із найкращих у Харківському повіті.

Одразу ж після революції 1917-го Роганську паперову фабрику було націоналізовано.

Наприкінці 20-х років у Рогані на базі одноосібних господарств утворили два колгоспи: імені ХТЗ та імені Блюхера. У 1928 році було виділено землю ще для одного колгоспу — «Комуніст».

Нині економіку громади, яка входить до приміської зони Харкова, формують дев'ять фермерських господарств, фабрика "Фліп Морріс Україна", Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, ПрАТ «Роганська картонна фабрика», ПАТ "Птахофабрика "Зоря" та інш..

Діють об'єкти соціально-культурної сфери: Роганська гімназія, Роганський агараний ліцей, Пономаренківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, три поліклініки загальної практики сімейної медицини та ФАП, три аптеки, Роганський Будинок культури та Пономаренківський сільський клуб, діють чотри храми Української православної церкви, в 2017 році створено Комплексну ДЮСШ та діє дитяча музична школа в сел. Докучаєвське.

Роганська територіальна громада

була утворена в грудні 2016 року внаслідок об'єднання селищної та сільської рад:

• Роганська селищна рада - наявного населення 12383 чол.
  • Пономаренківська сільська рада - наявного населення 3640 чол.

Роганській селищній раді підпорядковуються такі населені пункти:

• селище Рогань (5166 чол.)
  • селище Докучаєвське (7217 чол.)

Пономаренківській сільській раді підпорядковуються такі населені пункти:

село Пономаренки (242 чол.),село Хроли (2536 чол.),село Лелюки (280 чол.),село Логачівка (536 чол.).село Борове (46 чол.)

На території громади функціонують:

• Роганська гімназія
  • Роганський аграрний ліцей
  • Пономаренківська ЗОШ І-ІІІ ст.
  • Роганський ДНЗ №1
  • Роганський ДНЗ №2
  • Пономаренківський ДНЗ
  • АЗПСМ сел. Рогань (амбулаторія загальної практики сімейної медицини сел. Рогань)
  • АЗПСМ с.Докучаєвське (амбулаторія загальної практики сімейної медицини с.Докучаєвське)
  • АЗПСМ с.Хроли (амбулаторія загальної практики сімейної медицини с.Хроли)
  • ФП Дослідне (Фельдшерський пункт Дослідне)
  • Роганська селищна бібліотека
  • Бібліотека-філія  №1
  • Бібліотека-філія №2
  • Роганський Будинок культури
  • Пономаренківський сільський клуб
  • Музична школа

Станом на 01 січня 2017 року в громаді проживає 16023 особи.