СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ТА СІМ'Ї

Служба у справах дітей та сім’ї виконавчого комітету Роганської селищної ради

Код ЄДРПОУ 42709349

Юридична адреса: вул. 1 Травня, сел. Рогань, Харківський район, Харківська область, 62481.

Фактичне місцезнаходження: вул. Докучаєва, буд. 8-Б, сел. Докучаєвське, Харківський район, Харківська область.

Е-mail: rogan.slugbaditey@ukr.net

Контактний телефон: 720-20-01

1. Організація роботи служби у справах дітей та сім'ї

Режим роботи      Пн-Пт    з  08.00 – 17.00

Перерва на обід                   з  13.00 – 14.00

2. Графік прийому громадян працівниками служби у справах дітей та сім'ї виконавчого комітету Роганської селищної ради

Прізвище, ім’я,

по батькові

День і години

прийому

Місце

знаходження

1.

Начальник служби у справах дітей та сім'ї виконавчого комітету Роганської селищної ради

Жолтікова

Миколаївна

понеділок, четвер

2.

Спеціаліст 1 категорії служби у справах дітей та сім'ї виконавчого комітету Роганської селищної ради

Россохатська

Карина

Сергіївна

3.

Старший інспектор служби у справах дітей та сім'ї виконавчого комітету Роганської селищної ради

Анікєєва Марина Вікторівна

4.

Макаренко Валентина

Михайлівна

сел. Хроли, вул. Зорянська, 15

т. 740-92-72

Основні задачі служби у справах дітей та сім'ї виконавчого комітету Роганської селищної ради

1. Виявлення дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, соціальний захист дітей та надання їм первинної соціально-реабілітаційної допомоги:

• Згідно чинного законодавства особи, яким стало відомо про дитину, що залишилась без батьківського піклування, негайно повідомляють про таку дитину службу у справах дітей або орган поліції за місцем її перебування. Повідомлення про таких дітей надходять від керівництва закладів освіти, охорони здоров’я та інших установ.
  • Спеціалістами служби у справах дітей досконально вивчаються особливості дитини, що перебуває на обліку: її позитивні і негативні риси, умови, в яких вона проживає, виховується і навчається. Вся ця робота проводиться згідно з індивідуальним планом соціального захисту дитини, який складається на весь період перебування дитини на обліку, та змінюється залежно від конкретних обставин.
  • Прийняття заходів впливу до батьків, які не забезпечують необхідних умов для навчання, виховання та розвитку своїх дітей.
  • З метою контролю за умовами проживання та виховання дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей, спеціалістами служби постійно здійснюються перевірки за місцем проживання дітей. За результатами перевірок до батьків, які злісно ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, службою у справах дітей застосовуються відповідні заходи правового реагування, такі як:
    1. профілактично-роз’яснювальна робота;
    2. притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП, за злісне ухилення від виконання батьківських обов’язків;
    3. позбавлення батьківських прав.
    4. Застосування до батьків заходів правового реагування є однією з форм ранньої профілактики дитячої злочинності, бездоглядності та безпритульності.

2. Своєчасне виявлення фактів жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення:

• Проблемою сьогодення є вчинення насильства в родині, особливо у відношенні дітей. Збільшується кількість дітей відносно яких вчинено насильство.
  • Службою у справах дітей спільно з поліцією, закладом охорони здоров’я, центром надання соціальних послуг виявляються факти вчинення насильства в сім’ях по відношенню до дітей та проводиться індивідуально-профілактична робота з правопорушниками, які допустили насильство.

3. Забезпечити проведення профілактичної роботи з дітьми, які схильні до бродяжництва, скоєння правопорушень та злочинів.

4.  Робота щодо розвитку та підтримки сімейних форм виховання, до яких належить опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

5. Служба у справах дітей постійно тримає на контролі питання оздоровлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування за рахунок коштів місцевого бюджету.