Роганська селищна військова адміністрація

Харківської області

Про стан захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19 на 52 тижні епідемічного сезону 2024 — 2025 років

Дата: 02.01.2025 13:00
Кількість переглядів: 39

Фото без описуЗ метою своєчасного проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню, поширенню, локалізацію та ліквідацію масових захворювань серед населення району інформуємо Вас, що на 52 тижні епідемічного сезону 2024 — 2025 років (з 23.12.2024 по 30.12.2024) на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції та COVID-19 в Харівському районі захворіло 213 осіб, показник захворюваності складає 68,38 на 100 тис. населення (заг.кількість населення 311474) та не перевищує пороговий рівень (показник перевищення епідпорогу складає -83,5). За інтенсивністю епідемічного процесу рівень захворюваності характеризується як низький. В т.ч. серед всіх захворілих зареєстровано 0,5% (1 випадок) COVID-19. Захворюваність в порівнянні з попереднім тижнем зменшилася на 58 випадків:

Госпіталізовано за 52 тиждень 1 особу вікової групи 65 років і старше у відділення інтенсивної терапії з діагнозом COVID-19, хвора померла.

Щеплено проти грипу за 52 тиждень 15 осіб вакциною Ваксигрип по Мереф'янській ОТГ, з яких одна дитина вікової групи 6 міс.-5 років та 14 з категорії інші (всчителі ЗНЗ).

Серед захворілих на грип, ГРВІ та  COVID-19 діти до 17 років становлять 28,6% (61 особа), з них максимальна кількість у віковій групі 5-14 років — 59,0% (36 осіб):

            Серед усіх випадків захворювання 99,5% становлять випадки ГРВІ (212 випадків) та 0,5% — COVID-19 (1 випадок):

 
   

Захворюваність на ГРВІ та COVID-19 по громадам району:

Мереф'янська: всього хворих 7 осіб (3,3% від загальної кількості), в т.ч. 0 дітей, з діагнозом COVID-19 – 1 особа, госпіталізована 1 особа (померла).

Південноміська: всього хворих 37 осіб (17,4% від загальної кількості), в т.ч. 13 дітей (35,1%), з діагнозом COVID-19 – 0 осіб, госпіталізованих немає.

Безлюдівська: всього хворих 15 осіб (7,0% від загальної кількості), в т.ч. 4 дітей (26,7%), з діагнозом COVID-19 – 0 осіб, госпіталізованих немає.

Вільхівська: всього хворих 11 осіб (5,2% від загальної кількості),  в т.ч. 2 дітей (18,2%), з діагнозом COVID-19 – 0 осіб, госпіталізованих немає.

Височанська: всього хворих 31 особа (14,6% від загальної кількості), в т.ч. 14 дітей (45,2%), з діагнозом COVID-19 – 0 осіб, госпіталізованих немає.

Пісочинська: всього хворих 2 особи (0,9% від загальної кількості), в т.ч. 1 дитина (50,0%), з діагнозом COVID-19 – 0 осіб, госпіталізованих немає.

Роганська: всього хворих 10 осіб (4,7% від загальної кількості), в т.ч. 1 дитина (10,0%), з діагнозом COVID-19 – 0 осіб, госпіталізованих немає.

Липецька: всього хворих – 0 осіб, госпіталізованих немає.

Циркунівська: всього хворих – 0 осіб, госпіталізованих немає.  

Інші 100 осіб (46,9%) зареєстровані в Дергачівській, Солоніцівській, Малоданилівській, Нововодолазькій та Люботинській громадах.

 

            Доводимо до відома, що в Україні щороку реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких припадає на грип та ГРВІ. За даними ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» у минулому епідсезоні в нашій країні було зафіксовано 82 летальних випадки внаслідок грипу. Жоден із цих пацієнтів не був щеплений проти грипу.

            Симптоми грипу, на відміну від застуди, як правило, з’являються раптово і супроводжуються значним підвищенням температури тіла до 39°С, болем у м`язах та суглобах, почуттям загальної слабкості. Зазвичай людина може точно назвати час, коли відчула себе хворою. Пам`ятайте: грип небезпечний своїми ускладненнями (інфекційно-токсичний шок, менінгіт, вірусна пневмонія та ін.).

            Щорічна вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

            Вакцинуватися бажано до початку циркуляції вірусів грипу (у вересні-жовтні), щоб утворився імунітет і достатня кількість захисних антитіл. Для цього потрібно приблизно два тижні.

            Але якщо Ви не встигли цього зробити до початку епідсезону, заборон щодо вакцинації протягом епідсезону не існує. Головне – під час вакцинації та протягом двох тижнів не контактувати із хворими на грип та ГРВІ.

            Щеплення першочергово рекомендуються особам із груп ризику: військовослужбовцям, будівельникам, працівникам національної поліції, медичним працівникам, дітям з шестимісячного віку, особам з хронічними захворюваннями легенів, серцево – судинної системи, нирок, обміну речовин, особам похилого віку, працівникам організацій та установ, вагітним.

            Альтернативи вакцинації немає. Лікування хворого на грип дороговартісне та тривале, враховуючи ризики виникнення ускладнень.

            Для профілактики грипу в аптеках області наявні вакцини («Ваксігрип», «ДжіСіФлю»), які мають актуальні штами вірусів грипу, що за прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я циркулюють в епідемічному сезоні 2024 – 2025 років.

            Пам’ятайте! Вакцинуватися ніколи не пізно, але краще це зробити перед початком епідсезону. Захистіть себе та своїх дітей від ускладнень грипу.

 

 

 

                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь