Заплануй з лікарем обстеження вже зараз!

Дата: 28.05.2024 10:20

Сьогодні говоримо про рак шийки матки. Про її актуальність, в першу чергу, «говорить» статистика – рак шийки матки (РШМ) посідає четверте місце за поширеністю серед жінок у всьому світі. В Україні у 2022 р. було зареєстровано 3 тис нових випадків.

РШМ – це злоякісне захворювання, при якому з клітин слизової оболонки шийки матки утворюється пухлина. Але цей процес досить повільний. Спочатку виникає, так звана, дисплазія шийки матки, а згодом вже змінені клітини перетворюються на ракові. Основною причиною РШМ є вірус папіломи людини (ВПЛ), який передається статевим шляхом. Під час контакту з ВПЛ імунна система зазвичай його «нейтралізує». Однак, у деяких випадках, вірус виживає і знаходиться в організмі роками. Але не всі типи ВПЛ викликають рак шийки матки, лише деякі.

Про РШМ можна запідозрити за такими симптомами, як:

- кровотеча після статевого акту або між менструаціями

- біль в області тазу

- біль під час статевого акту

- незвичні вагінальні виділення та інше.

Якщо ти помітила в себе ці та інші нетипові симптоми, звернись до лікаря та пройди обстеження. І пам’ятай, що на ранній стадії РШМ добре піддається лікуванню.

Щоб зменшити ризик розвитку РШМ тобі потрібно зробити:

- щеплення проти ВПЛ (обов’язково проконсультуйся з лікарем)

- огляд органів малого тазу

- тест на вірус папіломи людини

- ПАП-тест – цитологічний скринінг РШМ

Памʼятай, чим раніше ти звернеш увагу на своє здоров'я та потенційні проблеми, тим ефективніше зможеш їх вирішити. Заплануй з лікарем обстеження вже зараз!Фото без описуФейсбук//Центр громадського здоров’я України