Роганська селищна військова адміністрація

Харківської області

Правила рекрутингу до війська: розповідаємо, як це нині працює

Дата: 12.04.2024 10:10
Кількість переглядів: 60

Сьогодні поповнення війська відбувається двома способами. Частина українців, отримавши повістку, вирушає до ТЦК та СП для звірки даних.

Інша частина, не чекаючи запрошення від територіальних центрів, сама шукає собі підрозділ. Шляхи перших і других дещо відрізняються.

Тож, як нині відбувається залучення до лав ЗСУ майбутніх контрактників і мобілізованих, кореспонденту АрміяInform розповів уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець.

Щоб потрапити до конкретного підрозділу, треба отримати згоду (рекомендаційний лист) від військової частини

За словами уповноваженого з питань рекрутингу, нині кандидат, який хоче призватись до війська, може обрати вакантну посаду та відповідну військову частину за допомогою цивільних фахівців у центрах рекрутингу української армії (діють на базі ЦНАПів).

Цей рекрутинговий проєкт реалізується Міністерством оборони України в координації з Генеральним штабом України у тісній співпраці з органами місцевого самоврядування.

Також обрати майбутню посаду у війську можна на онлайн-платформах Lobby X, Work.ua, Robota.ua та OLX.ua, де військові частини безпосередньо розміщують інформацію щодо вакантних посад.

— Обрати посаду і частину є можливість і на сайтах окремих військових частин у мережі «Інтернет», у рекрутингових центрах окремих частин і в ТЦК та СП, де діють відповідні рекрутингові підрозділи терцентрів, — зазначає Олексій Бежевець.

Він зауважує, що після обрання посади відбуваються комунікації (наприклад, співбесіда) з відповідною військовою частиною, яка здійснює пошук кандидатів на заміщення вакантних посад.

За підсумками таких комунікацій, у разі досягнення взаєморозуміння по усіх істотних умовах, військова частина видає кандидату рекомендаційний лист встановленої форми (відношення. — Ред.).

— Дуже важливий момент. Щоб потрапити на військову службу на обрану вакантну посаду до конкретної військової частини, спочатку необхідно отримати згоду (рекомендаційний лист. — Ред.) від такої частини.

При цьому, якщо особа бажає укласти контракт на проходження військової служби, такий рекомендаційний лист має обов’язковий характер незалежно від того, чи входить частина, що його видала, до переліку військових частин пріоритетного комплектування. Перелік визначається Генеральним штабом ЗСУ, — звертає увагу уповноважений Міноборони.

Він додає, що можливість обрати посаду в конкретній частині, яка входить до вказаного переліку, однакова — як для осіб, які бажають укласти контракт, так і для тих, хто добровільно зголошується на військову службу через мобілізацію.

Питання щодо належності військової частини до переліку частин пріоритетного комплектування можливо з’ясовувати безпосередньо у військовій частині, яка надає рекомендаційний лист.

Олексій Бежевець каже, що якщо військова частина не входить до вказаного переліку, тоді щодо осіб, які мобілізуються, виданий такою частиною рекомендаційний лист не носить обов’язкового характеру для врахування в ТЦК та СП і навчальними центрами.

— А щодо осіб, які мають намір укласти контракт, тут трішки по-іншому. Перед видачею рекомендаційного листа військові частини мають погодити залучення саме цього кандидата з вищим командуванням, а воно, в свою чергу, з Генеральним штабом.

За умови цього погодження виданий такому майбутньому контрактнику рекомендаційний лист має обов’язковий характер при його подальшому оформленні. Слід відмітити, що Генеральний штаб послідовно дотримується позиції щодо максимального сприяння залученню кандидатів на військову службу за контрактом, — наголошує уповноважений.

Покрокові інструкції

Олексій Бежевець пояснює, що за системою рекрутингу діє два алгоритми прийняття на службу — окремо для контрактників і окремо для тих, хто хоче мобілізуватися.

Нижче подаємо обидва.

Алгоритм прийняття громадян України на військову службу за контрактом:

• кандидат отримує інформацію щодо наявних вакантних посад від рекрутера (або з інших джерел);

• кандидат обирає вакансію, яка його зацікавила;

• кандидат (самостійно чи з допомогою рекрутера) комунікує з в/ч з метою отримання рекомендаційного листа від командира в/ч для подальшого прийняття на військову службу за контрактом за конкретною вакантною посадою; представник в/ч може провести тестування (із перевірки фізичної підготовки, психолого-діагностичне тестування відповідно до військово-облікової спеціальності кандидата (далі — ВОС) тощо);

• після отримання рекомендаційного листа від командира в/ч, кандидат повинен відвідати ТЦК та СП для уточнення облікових даних, формування особової справи, проходження військово-лікарської комісії (далі — ВЛК), проходження професійно-психологічного відбору;

• ТЦК та СП здійснює направлення кандидата для укладення контракту:

— якщо кандидат має досвід проходження військової служби (у т. ч. у складі добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ), які виконують завдання відповідно до контракту) та відібраний за прямою (спорідненою) ВОС — безпосередньо до визначених в/ч згідно з наданими рекомендаційними листами на відповідну посаду;

— якщо кандидат не має досвіду проходження військової служби або відібраний за непрямою ВОС — до Навчального центру (НЦ) для проходження базової загальновійськової підготовки (БЗВП) протягом 1 місяця (а в разі необхідності також проходить навчання із фахової підготовки (ФП), строк якої залежить від конкретної ВОС), після чого відправляється до визначених в/ч згідно з наданими рекомендаційними листами на відповідну посаду;

— якщо кандидат проходив військову службу та відібраний на військову службу за контрактом до в/ч, яка не входить до переліку пріоритетних в/ч — безпосередньо для укладення контракту до такої в/ч після погодження з Генеральним штабом ЗС України;

— якщо кандидат відібраний для прийняття на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу — безпосередньо до в/ч відповідно до наданого рекомендаційного листа з подальшим направленням на курси підвищення кваліфікації (КПК) для проходження підготовки за відповідною ВОС.

— У разі встановлення під час відбору невідповідності кандидата встановленим вимогам до проходження військової служби за контрактом (наприклад, за станом здоров’я), і якщо кандидат виявив бажання проходити військову службу за призовом по мобілізації, то в першу чергу розглядатиметься варіант призову такого кандидата до військової частини, яка надала рекомендаційний лист, — уточнює Олексій Бежевець.

Алгоритм прийняття громадян України на військову службу за системою рекрутингу за призовом під час мобілізації:

1. Кандидати, які бажають проходити військову службу за призовом під час мобілізації, отримують інформацію щодо вакантних посад і, за результатами співбесіди, отримують рекомендаційні листи від командирів в/ч пріоритетного комплектування для їх залучення на військову службу за мобілізацією.

2. Кандидати прибувають із рекомендаційними листами до ТЦК та СП для:

• уточнення військово-облікових даних;

• проходження ВЛК;

• проведення професійно-психологічного відбору.(Якщо після проходження професійно-психологічного відбору встановлено, що кандидат не відповідає вимогам обраної посади, йому пропонують інші посади з урахуванням його професійно-психологічних якостей. Згода кандидата на заміну ВОС або в/ч оформлюється у письмовому вигляді).

• оформлення військово-облікових документів.

3. ТЦК СП направляє кандидата для проходження військової служби:

— якщо кандидат має досвід проходження військової служби протягом останніх 10 років та відібраний за прямою (спорідненою) ВОС — безпосередньо до визначених в/ч згідно з наданими рекомендаційними листами на відповідну посаду;

— якщо кандидат не має досвіду проходження військової служби або відібраний за не прямою ВОС — до відповідного НЦ, Навчального батальйону резерву (НБРез), КПК для проходження БЗВП та/або ФП та подальшого направлення до визначеної в/ч.

— Кандидати, які в ТЦК та СП висловили бажання призватися до іншої військової частини, подають відповідну заяву начальнику ТЦК та СП, копія якої надсилається командиру частини, який видав рекомендаційний лист, — пояснює уповноважений.

І окремо наголошує, що навчальним центрам, органам військового управління і ТЦК та СП нині забороняється здійснювати направлення особового складу, який закінчив підготовку відповідного рівня, до інших частин, окрім військових частин пріоритетного комплектування (відповідно до наданих рекомендаційних листів).

Нагадаємо, що на нашому сайті тепер розміщуються вакансії у Силах оборони України. Побачити їх можна тут https://armyinform.com.ua/job_zsu/

Євген Проворний

Кореспондент Інформагентство АрміяInform

#Рекрутинг

FacebookФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь