Перехід на літній час 2024 року

Дата: 29.03.2024 12:00

Щорічно українці двічі переводять стрілки годинника — на зимовий та літній час. На літній час традиційно стрілки годинника переводять в останню неділю березня. Тож, у  2024 році перехід буде на 1 годину вперед в ніч із 30 березня на 31 березня, з 03:00 на 04:00.
Роблять це з метою більш раціонального використання світлого часу доби та економії електроенергії на освітлення, а також для синхронізації в часі з іншими країнами. Час в Україні переводять через ще одну суттєву причину: доволі велику відстань між східними та західними областями.

Перехід на літній час є більш складним порівняно з зимовим — після переходу необхідно буде раніше вставати і лягати спати на 1 годину, що негативно впливає на здоров'я через порушення біоритмів організму людини.

Щоб знизити до мінімуму проблеми при переведенні годинника, лікарі рекомендують:
- лягати спати на 15-20 хвилин раніше звичного часу, потім на 30, 45 хвилин;
- уникати перевтоми;
- мінімізувати навантаження;
- відмовитися від важкої та нездорової їжі;
- виключити алкоголь;
- більше гуляти на свіжому повітрі.

Тож, бережіть себе і не забудьте перевести ваші годинники та пристрої на літній час.