Щодо повернення податків, зборів, платежів з бюджету

Дата: 01.03.2024 08:11

Головне управління ДПС у Харківській області зазначає, що проведення повернення надміру та/або помилково сплачених сум податкових зобов’язань за податками (повернення на розрахунковий рахунок), зарахування надміру та/або помилково сплачених сум у погашення податкових зобов’язань за іншими кодами (підкодами) бюджетної класифікації здійснюється виключно на підставі вимог  статті 43 Податкового кодексу України.

Умови таких повернень визначено в наказі Міністерства фінансів України   від 11 лютого 2019 р. № 60 «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені», зареєстрований в Міністерстві юстиції України  08 квітня 2019 р. за N 370/33341 із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 28.10.2022 N 354 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України   від 11 лютого 2019 року № 60» зареєстрований в Міністерстві юстиції України  10 листопада 2022 року за N 1401/38737.