Правила охорони електричних мереж в охоронних зонах уздовж повітряних ліній

Дата: 22.02.2024 11:32

На прохання Харківського регіонального центру обслуговування мережі (далі – РЦОМ) Східного територіального управління обслуговування мережі ПрАТ «НЕК «Укренерго» доводимо вимоги Правил охорони електричних мереж в охоронних зонах уздовж повітряних ліній.

Згідно Правил охорони електричних мереж (далі – Правила), які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 року №1455, охоронна зона для повітряних ліній електропередачі 330кВ становить 30 метрів.

У відповідності до статті 32 Закону України від 09.07.2010 2480-УІ «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» та пункту 8 Правил використання земель у спеціальних зонах об’єктів енергетики забороняється виконувати наступні дії:

- будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт, знесення будівель та споруд;

- здійснення всіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпальних, підривних, меліоративних робіт, вирубка та висаджування дерев;

- розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного  загородження;

- створення сміттєзвалищ, відкриття кар’єрів;

- полив сільгоспкультур, складення соломи, дров та інших матеріалів;

- розпалювання вогнищ, спалювання очерету, стерні та соломи;

- розташування автозаправних станцій або інших сховищ паливно-мастильних матеріалів;

- накидати на струмовідні частини об’єктів електричних мереж і наближення до них сторонніх предметів, підніматись на опори повітряних ліній електропередачі;

- влаштовувати спортивні майданчики, ринки, зупинки громадського транспорту;

- проводити будь-які заходи з великим скупченням людей, запускати спортивні моделі літальних апаратів, квадрокоптери;

- переїзди сільгоспмашин та автомобілів поза шляхами під проводами діючої повітряної лінії електропередачі необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів (ближче до опори), при цьому частини механізмів повинні знаходитися в транспортному положенні;

- забороняється обробка ґрунту в межах обвалування навколо фундаментів і відтяжок опор.

Електричні мережі вимагають до себе грамотного ставлення та відповідної поведінки поблизу електроустановок. Своєчасне повідомлення про всі порушення в роботі електромереж, виявлення вибухонебезпечних предметів, порушення правил виконання земляних та інших робіт поблизу повітряних ліній електропередачі та інших енергооб’єктів, допоможе запобігти нещасним випадкам та сприятиме забезпеченню безперебійного постачання електроенергії споживачам.

Телефони Харківського РЦОМ: (057) 730-11-28, (057) 730-11-60 відділ експлуатації ліній (057) 731-23-53 (цілодобово) черговий диспетчер.Фото без опису