Переведення годинника на зимовий час - 2023

Дата: 27.10.2023 10:30

Цього року на зимовий час Україна переходить 29 жовтня о 4:00, переводячи стрілки годинників на годину назад (тобто поміняти з 4:00 на 3:00).

Переведення годинників в Україні розпочалося ще у 1981 року. Метою була економія електроенергії та продовження світлового дня. З того часу в нашій країні двічі на рік стали переводити стрілки годинника. Переведення годинника здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів №509  від 13 травня 1996 року  «Про порядок обчислення часу на території України».  Час традиційно переводять у неділю, щоб не створювати незручностей посеред робочого тижня.

Наразі більш ніж у 80 країнах світу практикують перехід на зимовий час. Проте у них (як і в Україні) точаться дискусії щодо скасування переведення стрілок. Наразі таку дискусію в Україні поставили на паузу.

Як підготуватися до переведення годинників:

1. Спробуйте утримувати стійкий режим сну, навіть під час переходів на літній або зимовий час. Регулярний сон сприяє комфортній адаптації.
  2. Займайтеся фізичною активністю, адже вправи рано вранці можуть допомогти підтримувати ваш внутрішній годинник і полегшити адаптацію.
  3. Старайтеся уникати зайвого освітлення перед сном, особливо синього світла від пристроїв, таких як смартфони та комп'ютери.
  4. Зберігайте звичний розклад прийому їжі та уникайте перекусів перед сном.
  5. Варто уникати сильного стресу, конфліктних ситуацій, займайтесь приємними справами, які приносять вам задоволення.