Пани і панянки, палії сухої трави! До Вашої уваги!

Дата: 03.04.2022 11:55

Тільки за останню добу на відкритій території та у природних екосистемах Харківського району сталося 12 пожеж загальною площею більше 13 Га. Всього в екосистемах району з 22.03.2022 року (після сходу снігу) сталося 46 пожеж, у 5 випадках пожежі на відкритій території мали розповсюдження на будівлі і споруди. По громадах: Солоницівська – 9 пожеж. Нововодолазька, Мереф’янська – по 8 пожеж. Люботинська – 5 пожеж. Дергачівська – 4 пожежі. Безлюдівська, Малоданилівська, Пісочинська – по 3 пожежі. Височанська, Південноміська, Роганська – по 1 пожежі. Гасіння таких пожеж потребує значних людських ресурсів та великих витрат ПММ. Основна причина цих пожеж – навмисне випалювання сухостою мешканцями.

Тому перед пожежними може постати вибір виїздити на пожежі всі чи виключно будинків і обєктів критичної інфраструктури.

Якщо хтось не розуміє ситуацію й палить сміття та траву в таку вітряну і суху погоду, то слід знати, що підстраховки може не бути, у такому випадку горітимуть сараї, огорожі, хліви!

Слідкуйте за своїми діями, робіть зауваження іншим!

Контролювати випадки спалювання сухої трави і встановлювати паліїв будуть представники місцевої самооборони, Національної поліції України і в подальшому сповіщати органи Національної поліції України та ДСНС України для притягнення їх до відповідальності.