Роганська селищна військова адміністрація

Харківської області

Компенсація за професійний догляд. Що змінює постанова КМУ № 1040 від 6 жовтня 2021

Дата: 31.01.2022 16:29
Кількість переглядів: 789

 

 

https://lexinform.com.ua/wp-content/uploads/2021/10/a-professional-caretaker-in-uniform-helping-a-geri-2021-08-26-15-45-38-utc-1.jpg

 

В Урядовому кур’єрі 13 жовтня було опубліковано Постанову КМУ від 06 жовтня 2021 р. № 1040 Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі.

Розмір компенсації складає 70% мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі (наприклад, до 1 грудня мінімальна заробітна плата за годину, згідно ст.8 Закону Про державний бюджет України на 2021 рік, складає 36,11 грн, тобто 70 % це 25,28 грн/год) та може виплачуватися не більше ніж за 360 годин на місяць (тобто якби оформити виплати сьогодні, вони б не мали перевищувати 9100 грн). При цьому кількість осіб, яким можуть надаватися послуги протягом цих 360 годин, Кабінет міністрів не обмежує. При збільшенні розміру мінімальної заробітної плати підвищення суми виплат відбувається автоматично.

Компенсацію можуть отримати люди, які доглядають за такими категоріями осіб:

 • громадянами похилого віку;
 • особами з інвалідністю;
 • невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;
 • дітьми з інвалідністю;
 • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги та ін.

При цьому компенсацію можна отримати лише в тому випадку, якщо особа, за якою доглядають, не отримує виплати на догляд самостійно — тобто у кожному випадку буде необхідно обирати, хто саме буде отримувати гроші.

Крім того, є декілька НЕ, яким мають відповідати люди, що можуть отримати таку компенсацію, зокрема:

 • Не бути ФОП
 • Не працювати
 • Не стояти на обліку в центрі зайнятості.

Для включення до списків осіб, які надають соціальні послуги з догляду, вам необхідно звернутися до органу соціального захисту (за місцем вашого проживання згідно реєстрації або довідки ВПО) із заявою (в довільній формі) про включення до списків таких осіб. Разом із заявою необхідно подати копію паспорта, РНОКПП, та документа, що підтверджує місце проживання (довідка ВПО, якщо немає реєстрації або реєстрація на тимчасово окупованій території). Якщо ви маєте медичну освіту, ви додаєте до заяви копію відповідного документа. Необхідний рівень медичної освіти чи інші вимоги до неї Постановою не визначені.

За можливості, принесіть до УПСЗН не лише копії, але й оригінали відповідних документів.

Якщо ви не маєте медичної освіти, для отримання такої компенсації вам необхідно пройти професійне навчання основам догляду відповідно до Постанови КМУ “Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності” від 1 червня 2020 р. № 430. В цю постанову також внесено зміни.  Перелік організацій, які будуть здійснювати навчання, наразі лише знаходиться на етапі формування — наприклад, про це повідомляє Слобожанська громада Дніпропетровської області, а в Миколаєві навчання сьогодні здійснює лише Товариство Червоного Хреста. Тому, якщо ви знаєте організації в своєму районі, які могли б таке навчання проводити — запропонуйте їм зареєструватися в органах соцзахисту. Типова програма навчання вже сформована.

Ви можете не проходити навчання, а лише скласти іспит у відповідній організації, якщо:

 • Ви не працюєте та протягом не менше трьох місяців до моменту звернення із заявою постійно надавали соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), і яким призначалася щомісячна компенсація на догляд;
 • Ви проживаєте разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу (яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду) та отримуєте щомісячну грошову допомогу на догляд за нею;
 • Ви є одним з батьків, усиновителів, опікуном, піклувальником та фактично здійснюєте догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, та вам призначено надбавку на догляд за такою нею.

(Головне підтвердження того, що ви здійснюєте такий догляд — це отримання вами або вашим підопічним відповідної грошової допомоги або компенсації: саме це будуть перевіряти органи соцзахисту).

Після проходження навчання або складення іспиту організація надасть вам відповідну довідку та вас включать до переліку осіб, що надають соціальні послуги на професійній основі, який повинні вести структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчі органи сільських, селищних, районних, міських рад.

Зверніть увагу: якщо ви пройдете навчання, але не будете надавати відповідні послуги протягом трьох років, вам доведеться пройти навчання або скласти іспит повторно.

Щоб отримати соціальні послуги, особа, яка потребує догляду (або її законний представник) подає до органу соцзахисту (або ЦНАПу) за місцем проживання відповідну заяву, паспорт, код та довідки про стан здоров’я, а також документи, які підтверджують повноваження представника. В заяві можна вказати конкретну особу з переліку, але це не є необхідним: тоді таку особу оберуть працівники УПСЗН та надішлють її письмове повідомлення. Якщо ця особа згодна надавати соціальні послуги, протягом трьох робочих днів вона подає до уповноваженого органу заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду на професійній основі, пред’являє паспорт та код. Протягом 10 календарних днів після цього орган соц.захисту повинен підготувати договір про надання соціальних послуг з догляду на професійній основі — форму такого договору має затвердити Мінсоцполітики. Компенсація буде виплачуватися з дати укладення договору.

Для отримання компенсації особі, яка надає соціальні послуги, необхідно кожного місяця подавати в орган соц.захисту акт наданих послуг — це необхідно зробити до 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому послуги були надані, тоді компенсація має надійти на банківський рахунок до 20 числа цього ж місяця. Якщо ви пропустите термін подання акту, компенсація буде виплачена пізніше після вашого звернення.

Строк виплат, призначених згідно Постанови № 832 від 26.07.1996 (щомісячні компенсаційні виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом

I  групи,  а також за особою, яка досягла 80-річного віку), наразі продовжено до кінця 2022 року. Протягом цього року особи, які зараз отримують виплати згідно цієї постанови, повинні оформити компенсаційні виплати або як такі, що надають послуги на непрофесійній основі (згідно постанови № 859 від 23.09.2020, про яку ми писали тут), або пройти навчання та оформити виплати згідно нової постанови.

Постанова № 1040 набрала чинності – крім пункту, який стосується припинення дії Постанови №832.

 

https://www.donbasssos.org/wp-content/uploads/2021/10/pexels-matthias-zomer-339620-678x381.jpg


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь