РОБОЧА ЗУСТРІЧ ЩОДО ВИРІШЕННЯ ПРОЛЕМИ З ОЧИСНИМИ СПОРУДАМИ НА ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ
В Роганській територіальній громаді відбулася розширена робоча зустріч з питань комплексного вирішення проблеми з очисними спорудами в сел. Докучаєвське.
На зустрічі були присутні представники Харківської ОДА та Харківської РДА, депутати Харківської обласної ради, Регіонального офісу водних ресурсів в Харківській області, Державної екологічної інспекції в Харківській області, ХНАУ ім. В. В. Докучаєва, громадської організації «Зелений фронт», мешканці, активісти та журналісти.
Питання, яке стало підставою для зустрічі – дійсно болюче не тільки для керівництва Роганської громади та її мешканців, а й об’єктивно негативно впливає на сусідні громади і загальну екологічну ситуацію в басейні річки Роганка. Селищним головою Черненко Марія та виконавчим комітетом Роганської селищної ради докладається максимум зусиль для вирішення вказаної проблеми: направлені звернення до Харківської ОДА та Харківської обласної ради, винесено питання на сесію Роганської селищної ради про укладення меморандуму щодо співробітництва Вільхівської, Новопокровської та Роганської громад з питань вирішення проблеми забруднення річки Роганка, ведуться перемовини з КП «Харківводоканал» про можливе підключення каналізаційних мереж громади до міських каналізаційних мереж, відшукуються можливості для фінансування робіт з реконструкції існуючих очисних споруд.
Але головна проблема: відсутність фінансових ресурсів на реалізацію таких масштабних проектів. І реконструкція очисних споруд, і підключення до міських мереж водовідведення – це інвестиції розміром у десятки мільйонів гривень. Самостійно, за наявності не менш катастрофічного стану централізованого опалення та в умовах зменшення дохідної частини бюджету в зв’язку із реорганізацією ХНАУ ім. В. В. Докучаєва, громада не здатна вирішити цю проблему самостійно.
Проте, керівництво Роганської громади не «зариває голову у пісок» і не намагається самоусунутись від вирішення проблеми, яка, до-речі, абсолютно не вирішувалась ніким і ніяк з 1987 року – року останнього фінансування модернізації очисних споруд. Про це свідчить і ця зустріч, і неодноразові попередні зустрічі з еко-активістами, і участь при проведенні перевірки Державної екологічної інспекції, і спроби віднайти фінансування за рахунок коштів інвесторів та коштів державного й обласного бюджету. І ми дійсно вдячні усім учасникам сьогоднішньої зустрічі за увагу і спробу допомогти віднайти вирішення проблеми з роботою очисних споруд. Єдине, про що ми просимо всіх – давайте, дійсно будемо партнерами і як професійний лікар, будемо спільними зусиллями «лікувати» причину, а не наслідки хвороби!