ЗАСІДАННЯ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

Дата: 13.08.2021 18:25

Сьогодні, 13 серпня 2021 року, у Роганському будинку відбулося засідання Наглядової ради комунальних підприємств Роганської селищної ради.

Обговорили стан підготовки до опалювального сезону, коротко про результати:

•  проводять поточні ремонти мереж;
  • встановлені повірені прилади обліку тепла;
  • утеплення зовнішніх мереж в населених пунктах;
  • будинках ведуть внутрішньобудинкових мереж і вузлів.

По при те, ситуація з котлами на котельні в с. Докучаєвське критична – працюють два, тільки на частину своєї потужності – один потребує обов’язкового капітального ремонту.

Розглянули програми модернізації і реорганізації систем теплопостачання і водопостачання-водовідведення, які КП «Теплові мережі Роганської селищної ради виносять на сесії» – вирішили, що вони потребують суттєвого доопрацювання, особливо в частині техніко-економічного обґрунтування.

Самим гострим і болючим питанням стало питання підняття тарифів на водопостачання, водовідведення і теплову енергію.

З одного боку, борги теплових мереж перед ГК "Нафтогаз України" більше 19 млн, борги населення на рівні 9 млн, ситуація така склалася через економічно не обґрунтований тариф, що діяв останні роки. Слід зазначити, що для початку опалювального сезону необхідно провести реструктуризацію боргу(розбити його на 7 років) та знайти фінансування для закупівлі лімітів газу, на даному етапі розуміння, де шукати це фінансування немає.

З іншого боку падіння доходів населення через пандемію COVID-19 та низьку платоспроможність багатьох категорій населення.

Отже, ситуація – патова. Єдиного рішення, яке б було правильним і улаштувало б усі сторони немає.

Розуміючи, в якій безвідходності знаходяться всі сторони цієї ситуації, члени наглядової ради уважно ознайомилися зі складовими тарифів на водопостачання, водовідведення і теплову енергію та озвучили свої зауваження і пропозиції.

Головний висновок сьогоднішнього засідання – в діалозі з тепловими мережами, наглядова рада з керівництвом територіальної громади знайшли порозуміння в тому, що є резерви для зменшення тарифу і домовилися, що на наступному тижні комунальне підприємство підготує на сесію Роганської селищної ради коригування тарифів.