БУТИ ДОНОРОМ – ЦЕ БЛАГОРОДНО І КОРИСНО!

Дата: 22.07.2021 17:47

Харківський обласний центр служби крові інформує!

У організмі людини міститься в середньому близько 5 літрів крові, тобто 7% від ваги його тіла.
Доза кроводачі абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора, є 450 мл, причому він втрачає переважно рідку частину крові- плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин.
Після здачі крові у донора зберігається добре самопочуття, апетит, нормальна працездатність.

ПРИВІЛЕЇ ДОНОРАМ

• Безкоштовне медичне та лабораторне обстеження з видачею довідки про стан здоров’я (аналізи на ВІЧ, гепатит В і С, сифіліс, рівень гемоглобіну, група крові і резус -належність, обстеження на імуноглобуліни-G(COVID-19)).
  • В день здачі крові і її компонентів – звільнення від роботи із збереженням середнього заробітку або надається інший день відпочинку із збереженням середньомісячної заробітної плати, або цей день може бути приєднаний до щорічної трудової відпустки.
  • Безкоштовне харчування або грошова компенсація після донації.
  • Гарячий чай перед донацією