Шановні пенсіонери! Відділ обслуго вування громадян № 18 (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управліня Пенсійного фонду України  в Харківській областіповідомляє

Дата: 02.12.2020 16:02

ЗМІНИ У ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ

з 01.12.2020

У Законі «Про Державний бюджетУкраїни на 2020 рік» від 14.11.2019

№ 294-1Х встановлено розміри прожиткового мінімуму для різних груп населення. Зокрема, із 1 грудня 2020 року збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, із 1712,00 до 1769,00.  У звязку зі збільшенням прожиткового мінімуму органи Пенсійного фонду України перерахували пенсійні виплати.

Насамперед для непрацюючих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, буде збільшено розмір мінімальної пенсії за віком. А тим пенсіонерам, які мають значну тривалість страхового стажу і пенсії яких  більші за мінімальні, буде перераховано доплату за понаднормативний стаж, що визначається у відсотках від розміру прожиткового мінімуму. Перерахунку підлягатимуть і мінімальні пенсійні виплати :

* для осіб, які одуржують пенсію в мінімальному розмірі 1712,00 грн виплати становитимуть 1769,00 грн (1 ПМ):

* мінімальна пенсійна виплата шахтарям (3 ПМ) ;

* учасники бойових дій (165% ПМ) та особам з інвалідністю внаслідок війни ( 360%, 525% або 650% ПМ залежно від групи інвалідності) і ліквідаторам з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЄС (225%, 255%, 285% ПМ залежно від групи інвалідності).

Окрім того, з 1 грудня перерахунку підлягають:

• пенсії за особливі заслуги перед Україною (20 – 40% ПМ);
  • мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, стосовно яких вста-новлено причинний зв’язокінвалідності з Чорнобильською катастрофою, та особам з інвалідністю із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС (від 100 до 180% ПМ залежно від групи інвалідності;

• підвищення учасникам бойових дій (25% ПМ) та особам з інваідністю внаслідок війни (30%, 40% 50% ПМ залежно від групи інвалідності),
  • підвищення членам сімей ветеранів війни (10, 15% ПМ);
  • підвищення жертвам нациських переслідувань та членам їх сімей (10, 15,25,30,40,50 % ПМ залежно від їх статусу);
  • розмір максимальної пенсійної виплати (10 ПМ);
  • державна соціальна допомога на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни (від 15 до 100% ПМ).

Зросте також розмір надбавки донорам. Варто зазначити, що відпо-відно до Закону «Про донорство крові та її компонентів» його визнача-ють як 10% прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Із 1 грудня він становитиме 218,90 грн.

Розміри підвищення пенсій з 1 грудня 2020 року кожному пенсіонерові

визначатимуть індивідуально й залежно від того, яку складову пенсійної виплати перераховуватимуть (мінімальний розмір пенсії за віком, доплату за понаднормативний стаж, підвищення, надбавки чи мінімальну пенсійну виплату).

ДОВІДКОВО :  із 1 грудня 2020 року  розмір прожиткового мінімуму  становить:

* для осіб, що втратили працездатність .............1769,00 грн.

* на одну особу в розрахунку на місяць...............2189,00 грн.

* для працездатних осіб ..........................................2270,00 грн.

* для дітей віком до 6 років....................................1921,00 грн.

* для дітей віком від 6 до 18 років..........................2395,00 грн.

Перерахунок виплат буде здійснено автоматично, тож звертатись до органів Пенсійного фонду не потрібно.

Виплату перерахованих пенсій здійснюватимуть пенсіонерам у визначену їм дату починаючи з 4 грудня.