ІНФОРМАЦІЙНИЙ КАЛЕНДАР ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ, ЩО ВІДБУДУТЬСЯ В 2021 РОЦІ.

Дата: 20.10.2020 17:58

Заплановано, що підвищення пенсій 2021-го одержить  близько 10 мільйонів пенсіонерів. Це відбудеться в пять етапів.

Найбільш захищеними будуть пенсіонери, які мають повний страховий стаж. У осіб, старших за 65 років, які мають страховий стаж 30 років жінки і 35 років чоловіки, мінімальна пенсійна виплата протягом 2021 року збільшиться на 500 грн, і вони одерживатимуть не менше як 2600 грн.  Також продовжиться програма доплат для пенсіонерів, старших за 80 років, що мають страховий стаж 20/25 років, і розпочнеться програма для пенсіонерів, старших за 75 років, що мають повний стаж. У календарі зазначено дати індексації та перерахунку пенсій пенсіонерам, що працюють.

СІЧЕНЬПідвищення  2100

до 2400 грн. для пенсіонерів віком від 65 років за наявності в них страхового стажу 30/35 років і більше (40 % від збільшення МЗП із 5000 до 6000 грн).

Продовження виплати щомісячної доплати до пенсії до 500 грн. для осіб віком від 80 років і мінімальної пенсійної виплати 2600 грн за наявності в них страхового стажу 20/25 років і більше.

БЕРЕЗЕНЬ ІНДЕКСАЦІЯ ПЕНСІЙ З 1 БЕРЕЗНЯ (ЗАПЛАНОВАНО 11%)

КВІТЕНЬ Автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам з урахуванням заробітної плати в період  роботи й набутого стажу роботи.

ЛИПЕНЬ - Підвищення  2400 до 2600 грн для пенсіонерів віком від 65 років за наявності в них страхового стажу 30/35 років і більше (40 % від збільшення МЗП до 6500 грн).

Встановлення щомісячної доплати до пенсії до 400 грн для пенсіонерів віком 75-80 років та мінімальної пенсійної виплати 2500 грн. за наявності в них страхового стажу 20/25 років і більше.

Після досягнення 80 років збільшення щомісячної доплати до пенсії до 500 грн і мінімальної пенсійної виплати до 2600 грн за наявності в них страхового стажу 20/25 років і більше, а одиноким пенсіонерам цього віку – 3342 грн (з урахуванням допомоги на догляд).

Заплановано підвищення  прожиткового мінімуму (ПМ) із 1769 до 1854 грн і збільшення надбавок, підвищень до пенсії (надбавки за понаднормовий стаж, над-бавок та підвищень учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги тощо).

Збільшення щомісячної допомоги на догляд одиноким пенсіонерам, старшим за 80 років, які  потребують стороннього догляду до 742 грн.

ГРУДЕНЬЗаплановано підвищення ПМ із  1854 до 1934 грн і збільшення надбавок, підвищень до пенсії (надбавки за понаднормовий стаж, надбавок та підвищень учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги тощо).

Харківський приміський відділ

обслуговування громадян (сервісний центр)