Погіршення погодних умов

Дата: 29.01.2020 15:05

За інформацією Українського гідрометцентру на території Харківської області у період з 29 січня 2020 року очікується погіршення погодних умов, мокрий сніг, утворення нестійкого снігового покриву висотою 3-10 см, місцями налипання мокрого снігу, хуртовини, на дорогах ожеледиця.

З метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із ускладненням погодних умов, мінімізації їх негативних наслідків та оперативного реагування на них

ВИМАГАЮ:

1. Довести до відома місцевих органів влади та служб цивільного захисту інформацію про ускладнення погодних умов, організувати через місцеві ЗМІ інформування населення про заходи безпеки та порядок дій під час ускладнення погодних умов.

Рекомендувати місцевим органам влади та службам цивільного захисту вжити заходів щодо:

забезпечення моніторингу можливого впливу погодних умов на стале функціонування транспортного сполучення, систем життєзабезпечення та енергопостачання населених пунктів;

організації міжвідомчої, міжобласної та міжрайонної взаємодії органів управління та служб цивільного захисту під час організації заходів з відновлення сталого руху на автошляхах та надання допомоги учасникам дорожнього руху, які опинились у снігових заторах;

своєчасного введення тимчасових обмежень або заборони руху транспортних засобів та контролю за їх дотриманням учасниками дорожнього руху, спрямування транспортних засобів на резервні маршрути для об’їзду проблемних ділянок доріг;

оперативного оповіщення учасників дорожнього руху про ускладнення погодних умов, ситуацію на автошляхах, введення тимчасових обмежень руху транспортних засобів із зазначенням маршрутів об’їзду та місць тимчасової стоянки;

організації оперативного реагування та залучення необхідних сил і засобів для забезпечення проїзду транспорту на автомобільних дорогах та в населених пунктах, ліквідації аварій у системах життєзабезпечення і відновлення енергопостачання населених пунктів;

своєчасного проведення профілактичного оброблення дорожнього покриття протиожеледними і фрикційними матеріалами та снігоочищення доріг, насамперед міжнародних та національних доріг, автобусних маршрутів, крутих спусків і підйомів та інших аварійно-небезпечних місць, перевальних ділянок, під’їздів до залізничних переїздів.

2. Організувати взаємодію з місцевими органами влади щодо виконання першочергових заходів із протидії загрозам ускладнення погодних умов та спільних дій із ліквідації можливих наслідків негоди.

3. Утримувати у постійній готовності до застосування наявні сили та засоби, у тому числі інженерну, автомобільну техніку підвищеної прохідності, мобільні пункти обігріву, автономні джерела електроживлення.

4. У разі ускладнення оперативної обстановки забезпечити негайне реагування на початковому етапі виникнення загроз та інформування чергової зміни ОКЦ.