Збір сухого листя

Дата: 13.11.2019 15:04

Працівниками ЖЄУ «Докучаївське» спільно з відділом благоустрою виконавчого комітету Роганської селищної ради, за дорученням голови громади Шевченка Федора Степановича було проведено збір опалого сухого листя, та організовано  вивіз за  територію громади і утилізоване згідно чинного законодавства.

Виконавчий комітет Роганської селищної ради вкотре наголошує, листя палити не можна - це загрожує і довкіллю, і здоров'ю людині

Чому не можна спалювати листя!

• Потрапляючи в дихальні шляхи людини, дим від спаленого листя викликає респіраторні захворювання, алергії, з’являється підвищений ризик виникнення ракових пухлин.
  • Зниження родючості ґрунту через знищення комах та різноманітної рослинності.
  • Зміна клімату через додаткові викиди парникових газів.
  • Зруйновані кладки та гнізда птахів.
  • Зникнення тварин, комах.

Що входить до складу диму від спаленого листя чи трави?

• Пил
  • Оксиди азоту
  • Важкі метали
  • Канцерогенні сполуки бенз(а)піренів
  • Чадний газ

Набагато краще компостувати рослинні рештки та удобрювати компостом ґрунт. Для виготовлення цього добрива не треба особливих знань або зусиль.

Заготуйте спеціальний резервуар, чи просто викопайте яму, помірно зволожуйте рослинні рештки та забезпечте доступ повітря до компосту.

Тепер замість пригнічувати родючі властивості землі багаттями, ви можете її удобрити виготовленим компостом!